Hydraulika - siłowniki i zawory

Witamy w serwisie internetowym firmy BRYDEX Sp z o.o.

Firma Brydex powstała w roku 1992, a jej specjalnością była od początku hydraulika siłowa. W pierwszym roku działalności zajmowała się wyłącznie usługami remontowymi i kooperacyjnymi, takimi jak regeneracja układów hydraulicznych, siłowników, rozdzielaczy, zaworów, pomp itp. W 1993 roku została oddana do użytku nowo wybudowana hala produkcyjna i tym samym uruchomiona produkcja agregatów oraz stanowisk badawczych. Obecnie oferta obejmuje bardzo szeroki zakres produktów tj.: rozdzielacze hydrauliczne, silniki, komponenty siłowników, urządzenia pomiarowe i szereg innych rozwiązań.

W tymże okresie została nawiązana również współpraca z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, która rozwija się po dzień dzisiejszy, a podejmowane działania mają na celu:

  • budowę nowych siłowników, zaworów i rozdzielaczy hydraulicznych oraz urządzeń pneumatycznych dla przemysłu,
  • budowę specjalistycznych stanowisk badawczych dla nauki i przemysłu,
  • modernizację linii technologicznych z urządzeniami hydraulicznymi i pneumatycznymi,
  • ekspertyzy urządzeń,
  • wspólne szkolenia obejmujące przemysłową hydraulikę siłową i pneumatykę dla pracowników przemysłu,
  • wzajemne promowanie partnerów.

Sukcesy zobowiązują, dlatego staramy się stawiać coraz to nowsze cele do osiągnięcia. Brak zmian to bowiem stagnacja i regres. Firma zapewnia również, iż ciągle doskonali ten system. Poprzez nacisk jaki kładziemy na obsługę klienta i na dostarczenie mu pełnej satysfakcji możemy optymistycznie patrzeć w przyszłość.

Siłowniki hydrauliczne

Są to urządzenia o szczególnym znaczeniu dla branży hydrauliki siłowej. Stanowią bowiem urządzenia wykorzystywane jako element wykonawczy i poprzez swoją pracę wytwarzają energię mechaniczną. Siłowniki hydrauliczne są najczęściej wykorzystywane w koparkach, wywrotkach, wózkach widłowych, kombajnach, żurawiach i podobnych maszynach. W naszej ofercie znajdują się cylindry z różnymi możliwościami mocowania, a także wykonujemy wersje skrócone.

Rozdzielacze hydrauliczne

Dostępne w naszej ofercie rozdzielacze hydrauliczne znajdują swoje zastosowanie w układach różnego rodzaju maszyn budowlanych, przemysłowych i rolniczych, a także dźwigów i rozmaitych podnośników. Urządzenia dedykowane są głównie do sterowania kierunkiem przepływu w układach hydrauliki siłowej. W asortymencie dostępne są popularne modele suwakowe, sterowane elektrycznie o zróżnicowanych parametrach. Pozwala to na wybór najbardziej optymalnego rozwiązana.

Zawory hydrauliczne

W tej kategorii znajdą Państwo wysokiej klasy zawory hydrauliczne, w wersji zwrotnej, dławiącej, przelewowej, odłączającej i przyłączającej, a także redukcyjne i sekwencyjne. Są to elementy pozwalające odpowiednio regulować przepływ płynów. Znajdują zastosowanie w różnego rodzaju instalacjach, w tym: grzewczych, elektrycznych i innych. Oferujemy również płyty przyłączeniowe. Dysponujemy rozbudowaną i bardzo zróżnicowaną ofertą produktów.

Hydraulika siłowa

Jest to sposób projektowania i eksploatacji układów hydraulicznych, a więc systemów mających za zadanie przekazywać energię bądź sterować różnego rodzaju elementami, dzięki wykorzystaniu cieczy hydraulicznej znajdującej się pod wysokim ciśnieniem w układzie zamkniętym. Proponujemy w naszej ofercie szereg rozwiązań, które wykorzystuje hydraulika siłowa. Dbamy o zagwarantowanie kompleksowej oferty, odpowiadającej zróżnicowanym potrzebom.